TŁUMACZENIA I KONWERSACJE DLA POCZĄTKUJĄCYCH DOROSŁYCH

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 7 dni
Cena: 16,00 zł 16.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: -
Kod produktu: KONWPOCZ

Opis

ZDANIA I KONWERSACJE DLA POCZĄTKUJĄCYCH DOROSŁYCH

Uczenie dorosłych od podstaw … to dopiero wyzwanie! W dodatku, kursanci chcieliby się natychmiast komunikować, najchętniej bez żadnej gramatyki, oczywiście. Mają mało czasu, a cel na ogół dość sprecyzowany – przygotować się na wyjazd, szkolenie, czy komunikację w pracy w związku ze zmianą stanowiska. Wiele razy starałam się sprostać wyzwaniu, a plan działania był następujący:

1) przemycamy krótkie prezentacje struktur, zdania modelowe i zaczynamy powoli układać proste zdania;

2) tworzymy proste sytuacje komunikacyjne, w których mogą zastosować wprowadzone konstrukcje; zachęcamy do produkcji;

3) przemycamy słownictwo, stopniowo je rozszerzając;

4) powtarzamy, zachęcamy, wzmacniamy motywację.

Na potrzeby takich zajęć stworzyłam zestaw 13 działów bazujących na przydatnych strukturach/ funkcjach językowych. Każdy dział to strona krótkiej prezentacji struktury/ funkcji + zdania do tłumaczenia, oraz strona zadań komunikacyjnych. Jeśli ustawimy drukowanie na: 2 strony na arkusz, zdania i strona komunikacyjna będą obok siebie. Działy to:

1.„Jestem” 2. „Ja mam” 3. Prośby 4. Preferencje 5. „Potrzebuję, używam, unikam” 6. „Uwielbiam, lubię, nienawidzę” 7. Mówienie o tym, co nas otacza 8. Czynności codzienne 9.Pytania o czynności codzienne 10. „Ja potrafię” 11. „Czy potrafisz?” 12. „Ja muszę” 13. „Ja zrobię” + klucz. W sumie 143 zdania do tłumaczenia oraz 130 kart konwersacyjnych.

MATERIAŁ TO PLIK PDF WYSYŁANY AUTOMATYCZNIE PO ZŁOŻENIU I OPŁACENIU  ZAMÓWIENIA. W RAZIE PROBLEMÓW, PROSZĘ O KONTAKT NA: CREATIVEENGLISH@WP.PL

Opinie o produkcie (3)

6 sierpnia 2021

Materiały według mnie REWELACYJNE, coraz więcej mam dorosłych na bardzo niskim poziomie, którzy oczywiście na 1 zajęciach mówią, że "ONI CHCĄ MÓWIĆ"!!! Idealne, dziękuję raz jeszcze!

6 sierpnia 2021

Zadania idealnie dopasowane do potrzeb i umiejętności początkujących dorosłych. Zdania niebanalne, pożyteczne i angażujące.

11 lutego 2022

Uwielbiam materiały Pani Agnieszki. Wszystko świetnie zrobione, zorganizowane. Bardzo często wykorzystuje na moich zajęciach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl