ZDANIA I KONWERSACJE DLA POCZĄTKUJĄCYCH DOROSŁYCH: CZĘŚĆ 2

Dostępność: duża ilość
Cena: 16,00 zł 16.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: AA43-2148B

Opis

Uczenie dorosłych od podstaw… to dopiero wyzwanie! W dodatku, kursanci chcieliby się natychmiast komunikować, najchętniej bez żadnej gramatyki, oczywiście. Mają mało czasu, a cel na ogół dość sprecyzowany – przygotować się na wyjazd, szkolenie, czy komunikację w pracy w związku ze zmianą stanowiska. Wiele razy starałam się sprostać wyzwaniu, a plan działania był następujący:

- przemycamy krótkie prezentacje struktur, zdania modelowe i zaczynamy powoli układać proste zdania;

- tworzymy proste sytuacje komunikacyjne, w których mogą zastosować wprowadzone konstrukcje; zachęcamy do produkcji;

- przemycamy słownictwo, stopniowo je rozszerzając;

- powtarzamy, zachęcamy, wzmacniamy motywację.   

Na potrzeby takich zajęć i w związku z miłym przyjęciem części pierwszej materiału, stWorzyłam  cześć  drugą: 13 działów bazujących na przydatnych strukturach/ funkcjach językowych. Każdy dział to strona krótkiej prezentacji struktury/ funkcji + zdania do tłumaczenia, oraz strona zadań komunikacyjnych. Jeśli ustawimy drukowanie na: 2 strony na arkusz, zdania i strona komunikacyjna będą obok siebie. Działy to:

1.„Robię coś teraz” 2. „Czy ty robisz coś teraz?” 3. Określanie ilości 4. Pytanie o ilość 5. Ja powinienem 6. „Pracowałem, chciałem, poinformowałem"  7.  "Byłem, miałem, poszedłem, zobaczyłem, spotkałem"  8. „Czy ty to zrobiłeś?” 9. Zbyt/ wystarczająco 10. "Napisałem, przeczytałem, kupiłem, zrobiłem, dostałem" 11. "Powiedziałem, dałem, wziąłem, zostawiłem" 12. "Poczułem, pobiegłem, pomyślałem, zjadłem" 13. Some/ any/ a few, a little + klucz. W sumie 143 zdania do tłumaczenia oraz 130 kart konwersacyjnych.

JEST TO MATERIAŁ PDF WYSYŁANY AUTOMATYCZNIE NA SKRZYNKĘ MAILOWĄ CHWILĘ PO ZAMÓWIENIU. W RAZIE PROBLEMÓW PROSZĘ O KONTAKT NA: CREATIVEENGLISH@WP.PL

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl