40 GRAMMAR SPEAKING CARDS A2 B1: MODAL VERBS

Dostępność: duża ilość
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 009C-4144A

Opis

40 GRAMMAR SPEAKING CARDS A2/ B1: MODAL VERBS

Gramatyka nie jest dla uczniów najbardziej fascynującym elementem lekcji. Teoria (w różnych odsłonach, nie musi być „sucha”), ćwiczenia… 

A co z mówieniem? Cieżko znaleźć ćwiczenia, które by dokładnie trafiały w dane zagadnienie. Ale czy bez zastosowania struktur w praktyce można mówić o opanowaniu materiału? Zawsze starajmy się umożliwić uczniom produkcję. 

Proponuję karty „40 Grammar Speaking Cards”, które przydadzą się do aktywnego ćwiczenia czasowników modalnych. 

Każda karta to konkretne zadanie do danej sytuacji: „Think of 5 rules/ ways/ things...”, a na dole karty jest wskazówka, które czasowniki modalne powinny być zastosowane. 

Karty możemy stosować jako typowe ćwiczenie na mówienie w parach, gry z elementem rywalizacji (np. każda ławka dostaje kartę, i ma 30 sekund na rozwiązanie zadania, żeby zdobyć punkt) czy ćwiczenie na lekcji indywidualnej.

Zadania dotyczą różnych czasowników modalnych w czasie teraźniejszym, ale są także karty o spekulacjach dotyczących przeszłości (są specjalnie oznaczone) oraz przyszłości. 

Karty są spore: drukujemy 4 karty na arkuszu A4, w sumie mamy różnych 40 kart. 

Jest to materiał cyfrowy, wysyłany w formacie PDF mailowo. Zamówienie jest realizowane zaraz po złożeniu, proszę sprawdzić skrzynkę główną oraz SPAM i oferty; w razie problemów prosimy o kontakt na: creativeenglish@wp.pl

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl